sadsad x
asdasd

Bahçe Modası Blog
Faydalı Bilgiler - Kampanyalar

Léon'un Çiçeği: Difenbahya

24 Kasım 2018

Léon’u farklı kılan en önemli özellik, yanından hiç ayırmadığı bitkisidir. Bu bitki üzerine kurulan bir metafor ise izleyenlerin havsalasından hiç çıkmamaktadır. Mathilda’nın sorması üzerine bitkisi hakkında konuşan Léon, gözleri parlayarak ona şu şekilde cevap verir: “Onun da kökleri yok, benim gibi” Bu cevap, Léon’un çiçeği ile arasında kurduğu bir teşbihten öteye, yaşamındaki sevgiye dair en önemli emare olarak gösterilir. Mathilda’dan da, tam onluk bir cevap çıkar: “Eğer onu gerçekten seviyorsan, onu bir parka dikmelisin ki kök salsın."

Teraryum Yapım Atölyesi - Workshop

26 Ekim 2018
  • Workshop dâhilinde kullanacağınız tüm sukulent, teraryum, figürler ve diğer materyaller Bahçe Modası tarafından temin edilmektedir.
  • Eğitim 2 saat sürmektedir.
  • Eğitim boyunca hem teorik hem de pratik bilgilerle kendi teraryumunuzu kendiniz oluşturacaksınız.
  • Etkinlik tamamlandıktan sonra katılımcılar, yapmış oldukları tasarımlara da sahip olacaklar.
  • Eğitim, 3 Kasım 2018 Cumartesi tarihinde, saat 13.00 ile 15.00 arasında düzenlenecektir.
  • Workshop, Bahçe Modası'nın rengârenk mağazasında yapılacaktır.

Bal Kabağı Workshop - Halloween (Cadılar Bayramı)

26 Ekim 2018
Sevdikleriniz için kendinizin hazırlayabileceği tasarım hediyeler yapmak ister misiniz? Bahçe Modası Atölye'de, Bal Kabağı Workshop'u ile Halloween'e (Cadılar Bayramı) özel tasarım eğitimi alabilirsiniz. Eğitimde bal kabağı süslemesinin nasıl yapıldığını öğrenecek ve daha önce hiç yaşamadığınız bir eğitim ile terapi olacaksınız.

Bahçe Modası Nautilus AVM'de Sizleri Bekliyor!

20 Ekim 2018

Teraryum - Minyatür Bahçe - Sukulent - İç Mekân Bitkileri ve Sürpriz Tasarımlar ile Tepe Nautilus AVM’de olacağız! Standımızda birbirinden farklı tasarımlar ile renkli çiçeklerimiz sizleri bekliyor. 19 - 21 Ekim tarihlerinde standımız sizlerle buluşacak.

Teraryum Yapımı

22 Eylül 2018

Teraryum ve akvaryum sözcüklerinin benzerliği, salt telaffuza dayalı bir tesadüften ziyade; sözcük kökenlerinin çıkış noktasındaki ortaklığı da işaret etmektedir. En basit anlatımla, balık vb. su hayvanlarının bakımı için oluşturulan ve mini bir deniz canlısı yaşam ortamı sağlayan akvaryumlar gibi; teraryumlar da yine aynı mantığa dayalı olarak, bitki yetiştirmenin mümkün olduğu, bir nevi minyatür doğal yaşam alanı meydana getirmektedir.

Akıllı Saksılar Ne İşe Yarar?

19 Eylül 2018

Suni çevresel faktörlerin gün geçtikçe artmakta olduğu günümüz dünyasında, doğadan git gide uzaklaşmakta olan insanlar için yeşile yatırım yapmak ve bitkiler ile iç içe bir yaşam sürmek, gerçekten de son derece önemli bir mesele olarak görülmektedir. Çok değil, hemen hemen bir otuz yıl kadar öncesinde kalan; çeşitli boy ve ebatlardaki seramik saksıların süslediği nostaljik balkon bahçeler, yerini artık modern dizaynlara terk etmiş bulunmaktadır.

Bahçe Dizaynı Nasıl Yapılır?

18 Eylül 2018

Günlük yaşam içerisindeki koşuşturmacanın son durağı, son bulduğu yegâne yer; elbette ki evlerimizden başka bir yer olmamaktadır. Günün tüm o dev stres yükü, insanların ayak bastığı anda, büyük bir huzur ile dolduğu hanelerinin her bir köşe bucağıdır diyebiliriz. Ancak takdir edersiniz ki; günümüzde git gide daha dar alanlara sıkıştırılmak suretiyle sıkışıkça sıkışan o özel hayat alanları, insanları farklı arayışlara doğru yöneltmektedir.

Organik Tarım Nasıl Yapılır?

13 Eylül 2018

Dünyada giderek artan nüfus, daha çok yiyecek maddesine olan ihtiyacı gündeme getiriyor. Bununla birlikte yapılan tarım çalışmalarından daha fazla ürün elde etme gereği duyuluyor. Bundan bir süre önce bu ihtiyacın karşılanması adına tarımda hormon kullanımı gündeme gelmiş, bu sayede çok daha fazla sayıda ve büyük yapılı ürünler elde edilmeye başlanmıştı. Fakat bu ürünlerin sağlık açısından sorun teşkil etmesi ve kanser başta olmak üzere birçok hastalığın tüm dünyada artması, bilim insanlarını yeniden organik tarım yöntemlerini düşünmeye sevk etti.

Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır?

13 Eylül 2018

Çiçekleri sevmeyenler yok gibidir. Bu nedenle her evde salon bitkileri ve çiçekli bitkiler mutlaka vardır. Sadece evlerde de değil; ofislerde, hastanelerde, okullarda, mağazalarda ve daha birçok yerde çiçeklerle ve salon bitkileri ile karşılaşılır. Kimisi severek alınmış, kimisi ise bir dost veya arkadaştan hediye olarak gelmiştir. Bulunduğu ortamı güzelleştirdiği gibi, mekanda yaşayanlara da ferahlık vermekte, hatta terapi görevi görmektedir. Bu güzide bitkileri evimizde veya iş yerimizde misafir ediyoruz, fakat onlarla yeteri kadar ilgileniyor muyuz? Onların bize verdikleri mesajları doğru alabiliyor muyuz? Hatta hastalandıklarını veya suya ihtiyacı olduğunu fark edebiliyor muyuz?

Bahçe Modası İle Akasya Park'ta Festivale Davetlisiniz!

07 Eylül 2018

Festival Çoşkusu Akasya Park'ta başlıyor! "Akasya Yoga Wellness Festivali" ile 8-9 Eylül 2018 Cumartesi - Pazar tarihleri arasında "Akasya Park" alanında başlıyor. Farkındalık uyanışa doğru çok özel bu haftasonu seni bekliyor…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.